Visada šalia
lt
en

Informacinis saugumas

Kibernetinis saugumas

Siekdami būti žingsniu priekyje bei užtikrinti, kad kibernetinis incidentas neįvyktų (o jeigu įvyks, kad jo žala būtų kuo mažesnė), kibernetinio saugumo ir IT specialistai šiuolaikinėmis priemonėmis atsakingai ir profesionaliai užtikrina administruojamos informacijos saugumą kibernetinėje infrastruktūroje – nuo išmaniojo telefono iki sudėtingiausių informacinių sistemų. Taip pat nuolat konsultuoja kibernetinio saugumo klausimais, dalinasi kibernetinio saugumo patirtimi ir patarimais, platina edukacinę medžiagą apie kibernetinę higieną bei praneša aktualias naujienas.

 

Įslaptintos informacijos apsauga

Tarnyba, siekdama išvengti įslaptintos informacijos vagystės, kitokio neteisėto jos įgijimo, atskleidimo ar praradimo, naudoja technines, organizacines, taktines priemones, užtikrina fizinę įslaptintos informacijos apsaugą atitinkamose saugomų objektų zonose. Nuolat vykdoma asmenų, patenkančių į tokias zonas, kontrolė, užtikrinamas pokalbių, kuriuose keičiamasi įslaptinta informacija, konfidencialumas. Patyrę apsaugos specialistai, inžinieriai geba vertinti priemonių, būtinų įslaptintai informacijai patikimai apsaugoti, visumą bei rekomenduoti ir įdiegti tinkamą įrangą bei sistemas.

 

Asmens duomenų apsauga

Asmens duomenys – itin jautri informacija. Pastebimos vis dažnesnės tokių duomenų vagystės, jų naudojimas nusikalstamais arba pasipelnymo tikslais. Naudodama fizines, technines ir kitas apsaugos priemones, Tarnyba saugo nuo informacijos apie saugomus asmenis, jų šeimos narius ir privatų jų gyvenimą bei Tarnybos pareigūnus neteisėto rinkimo automatizuotais ir kitais būdais, taip pat nuo neteisėto saugomų asmenų privataus gyvenimo fiksavimo. Tokiai informacijai patekus į „ne tas rankas“, rimtų padarinių gali būti ne tik Tarnybos saugomiems asmenims, bet ir valstybės ekonominiam bei socialiniam stabilumui.